KICK BOKS, MUAY THAI ve MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

Muaythai Dünya Oyunlarında

[ad] Empty ad slot (#1)!

Muaythai Dünya Oyunlarında

Muaythai 2017’de (World Games) Dünya Oyunlarında oynayacak,

24 Temmuz 2013 tarihinde başlayan Avrupa Muaythai Şampiyonası açılış töreni Ülkeler takımları ile geçit törenine katıldı ve Portekiz Muaythai Federasyonu tarafından düzenlenen gösteriler izlemeye değerdi.

Şampiyona’nın açılışına Üst düzey protokol ve yetkililer  katıldı açılışa Portekiz Başbakanı – Pedro Passos Coelho, Gençlik ve Spor Bakanı Emídio Guerreiro ve Genel Sekreteri, Olimpic Komitesi Başkanı Luis Santos, Avrupa Muaythai Federasyonu Başkan vekili Peter Mijic, Avrupa Muaythai Federasyonu Genel Sekreteri Rafal Szalchta ve diğer yetkililer katıldı.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Açılışta konuşan Avrupa Muaythai Federasyonu başkanı Peter Mijic Muaythai sporunun IOC-Uluslararası Olimpiyat Komitesinin düzenleyeceği Sport Accord oyunlarında yer aldığını 2017 yılında IOC’nin düzenlendiği Dünya Oyunları (World Games)’ta oynatılacağını olimpiyata giden yolda çok iyi sonuçlar alındığını ifade etti.

EMF-Başkanı Peter Mijic 2013 yılı sonunda IOC Muaythai sporunu tam tanıyacağını, Muaythai sporunun tüm şampiyonalarını WADA Anti Doping kuruluşu tarafından testler ve numuneler alındığını popülaritesi sayesinde Uluslararası olimpiyat komitesinin ilgisini çektiğini ifade etti.

[ad] Empty ad slot (#1)!