KICK BOKS, MUAY THAI ve MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

Branşlar

[ad] Empty ad slot (#1)!

 

BRANŞLARIMIZ

KICKBOXING
(KICK BOKS)

Kick Boks
 
KICKBOXING, Türkiye de bilinen adıyla KICK BOKS tekme ve yumrukların kullanıldığı spor dalıdır.Ülkemizde Point Fight, Light Contact, Müzikli Form, Full Contact, Low Kick ve K1-Rules kategorilerinde yarışmaları yapılmaktadır.
 
 

MUAY THAI (THAIBOXING) (TAYLAND BOKSU)

Muay Thai
 
Tayland’ın geleneksel sporudur. Tekme, yumruk, diz ve dirsek vuruşlarının  kullanıldığı tutuşlara ve Muay Thai’ye özgü atış ve fırlatış tekniklerine izin verilen bir spor dalıdır. Yarışma öncesi sporcular ustalarına saygı amacı ile Wai-Kru adı verilen bir dans seremonisi sergilerler. Yarışma Tayland’a mahsus bir müzik eşliğinde oynanır.
 
 

MMA

(Mixed Martial Arts)

MMA-Mixed Martial Arts
 
MIXED MARTIAL ARTS, Karma Dövüş Sanatları anlamınagelen ve MMA adıyla popüler olmuş bir yarışma branşıdır. Önceleri VALE TUDO (Herşey Serbest) adıyla yapılmasına rağmen günümüzde dahaçok kurallara bağlanarak disipline edilmiştir. IMMAF ve WMMAF adında iki ayrı amatör dünya federasyonuna sahiptir.
 
 

SAMBO

COMBAT-SAMBO
 
Asya yerel güreş sistemleri temelinde Judo, Jiu-Jitsu teknikleri ile modifiye edilmiş modern dövüş sistemidir. Sambo kelimesi “Silahsız kendini savunma” anlamına gelen Rusça Сaмооборона без оружия (Samooborona Bez Orujiya) ifadesinin kısaltılmışıdır. Combat stilinde tekme, yumruk ve kafa vuruşlarına da izin verilmektedir.