KICK BOKS, MUAY THAI ve MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

MUAY THAI Yarışma Kategorileri

[ad] Empty ad slot (#1)!

Muay Thai

İki yarışmacının yumruk, tekme, diz ve dirsek vuruşlarını kullanarak uyguladıkları tutuşların ve sadece kollar kullanılarak atışların serbest olduğu yarışma dalıdır. Karşılaşma öncesi yarışmacılar, Wai-kru adı verilen geleneksel olarak ustaya saygı amacıyla yapılan ve dinsel ritüelleride içeren Ram Muay dansını yaparlar.

Dünyada amatör ve profesyonel disiplinlerde uygulanmaktadır. Amatör yarışmalar 3 dakikadan 3 raund üzerinden yapılır ve dinlenmeler 1 dakikadır. Karşılaşmalar, IFMA Uluslararsı Amatör Muaythai Federasyonu kuralları ile yapılır.

Profesyonel yarışmalar ise 3 dakikadan 5 raund ve dinlenmeler 1 er dakika olarak yapılmaktadır. Profesyonel yarışmalarda WMC Dünya Muaythai Konseyi kuralları uygulanır.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Muay Boran

Muay Thai’nin, geleneksel sistemlerine verilen addır. Muay Boran sistemleri; Muay Paak Tai (Güney Stili), Muay Chaiya, Muay Maa Yang, Muay Paak Eesaan (Doğu Stili), Muay Korat, Muay Paak Klang (Bankok Stili), Muay Lopburi, Muay Ayuthaya, Paak Nuua (Kuzey Stili), Muay Lampang, Muay Uttaradit stilleri tekniklerinin uygulandığı geleneksel kıyafet lerin kullanıldığı yarışma disiplinidir.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Krabi Krabong

Kılıç, mızrak ve kısa sopalarla uygulanan silahlı stildir.

Wai-kru, Ram Muay

Okullara ve inanışlara göre farklılıklar gösteren, karşılaşmadan önce sporcuların uyguladıkları ustaya saygı amacı ile yapılan danstır. Minik ve Yıldız sporcular kategorilerinde yarışmaları da yapılmaktadır.