KICK BOKS, MUAY THAI ve MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

AKDENİZ OYUNLARI KÜLTÜR, SANAT ETKİNLİKLERİ MUAY THAI GÖSTERİ VE MUSABAKALARI YAPILDI

[ad] Empty ad slot (#1)!

MUAY THAI AKDENİZ OYUNLARINDA

AKDENİZ OYUNLARI KÜLTÜR, SANAT ETKİNLİKLERİ MUAY THAI GÖSTERİ VE MUSABAKALARI YAPILDI

Türkiye Muaythai Federasyonu 2013 faaliyet programında olan Akdeniz Oyunları Kültür, Sanat Etkinlikleri Muaythai Gösteri ve Müsabakaları 22 Haziran 2013 Cumartesi Mersin Barış Meydanında yapıldı.

Kalabalık ve muhteşem bir atmosferde yapılan, Muaythai gösteri müsabakaları büyük beğeni topladı. Yapılan kortej yürüyüşü ardından saat 20:30 da saygı duruşu ve istiklal marşının ardından müsabakalara başlanmıştır.

Müsabakaların açılış törenine Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan Vekili Hasan Yıldız, Akdeniz Bölgesinden Sorumlu Asbaşkan Ziya Diyaaddin Yıldırım, Ege Bölgesinden sorumlu Asbaşkan Şakir Bayramoğlu, Asbşakan Adnan Şenol, Muaythai Federasyonu Denetim kurulu başkanı İlhan Kahraman, Muaythai Federasyonu Genel Koordinatörü Ömer Işık, İcra Kurulu Koordinatörü Gülçin Açık, Mersin Muaythai İl Temsilcisi Sabahattin Erel, İl Temsilcisi yardımcısı Salih Ömürtaş, Adana Muaythai İl Temsilcisi Ramazan İncetaş, Bayanlar Teknik Kurulu Başkanı Teslime Çelik, İstişare Kurulu üyesi Hakan Şahade, Eğitim Koordinatörü Ramazan Çiçek katıldı.

Muaythai Gösteri ve Müsabakalarını 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatör Yardımcısı Muhammed Adak, Akdeniz Oyunları Kültür Sanat Departmanı Direktörü Prof.Dr. Nurseren Tor, Kültür Sanat Departmanı Asistanı Çiğdem Akpunar ziyeret ettiler.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Mersin Mali Müşavirler Odası Başkanı Dursun Göktaş, Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, Sağlık Sen Mersin Şube Başkanı Şemsettin Karadoğan, Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Orhan Şener, Kick Boks İl Temsilcisi Mehmet Gümüştaş, Mersin Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr.Hasan Dinçer, ve daha bir çok bürokrat prtokolde yer alaarak musabakaları izledi.

Türkiye Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Hasan Yıldız yaptığı açıklamada; öncelikle Bize bu imkanları sağlayan Başkanımız Halil Durna’ya Bizim 17. Akdeniz Oyunlarında Gösteri ve tanıtım faaliyeti yapmamıza olanak tanıyan 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordintörü Bekir Korkmaz’a bize baştan sona destek veren 17. Akdeniz Oyunları Genel Koordinatör Yardımcısı Muhammed Adak, Akdeniz Oyunları Kültür Sanat Departmanı Direktörü Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Dekanı Prof.Dr. Nurseren Tor’a, Muaythai gecesinin gerçekleşmesinde özel ve tüzel gayret ve girişimleri ile hiç yorulmadan kaşturan Başta Asbaşkanımız Ziya Diyaddin Yıldırım’a Mersin Muaythai İl Temsilcisi Sabahaddin Erel ve İl Temsilcisi Yardımcısı Salih Ömürtaş’a emeği geçen kulüp ve hocalarımıza şükran duyarız. Dedi

[ad] Empty ad slot (#1)!

17. Akdeniz Oyunlarında Gösteri ve tanıtım faaliyetini Federasyon Muaythai Hakem Üst Kurul Başkanı Recep Yurtseven, Merkez Amatör Hakem Kurulu Başkanı Murat Yıldız, Profesyonel Hakem Kurulu Başkanı Kahir Aslan ve Mersin’li hakemler üstün gayretleri ile katkıda bulundular.

Yapılan açılışın ardından Mohikan spor kulübü Milli Sporcuları Doğan Emre Baldırıcı ile Uğur Karakuş Antrenör Salih Erden Muaythai Thai Pad çalışması gösterisi yaptı. Muaythai müziği eşliğinde yapılan çalışma seyircilerden büyük alkış aldı.

Gösteri Müsabakalarında;
51 KG Kadir Oruç – Onur Antebli
48 KG Selahattin Katırcıoğlu  - Savaş Yüksel,
57 KG Ömer Mert Çatak –  Yusuf Can Cengiz,
63.5 KG Hayri Doğan Hozanlı – Orhan Yılmaz
67 KG Orhan Erden – Said Mohaned
57 KG Ali Göde – İbrahim Okuyucu
71 KG Emrah Yalçın – Nouri Fouad
karşı karşıa geldiler.

[ad] Empty ad slot (#1)!