KICK BOKS, MUAY THAI ve MMA İÇİN DOĞRU ADRESTESİNİZ…

3.MUAY THAI BALKAN ŞAMPİYONASI YAPILDI

[ad] Empty ad slot (#1)!

3.MUAY THAI BALKAN ŞAMPİYONASI YAPILDI

3.Muay Thai Balkan Çocuklar Açık Şampiyonası Yapıldı

Muaythai Federasyonu 2012 yılı Faaliyet programında yer alan ve Balkan Muaythai Federasyonu ve İstanbul Esenler Belediyesi İşbirliği ile yapılacak olan 3. Balkan Açık Çocuklar Muaythai Şampiyonası Esenler Belediyesi Spor Salonunda yapıldı.
Mükemmel bir açılış töreni ile başlayan organizasyon bayram havasında üç gün sürdü. Müsabakaların dışında çocukların müzik ve oyunlarla eğlenerek müsabakalar gerçekleştirildi. Dostluğun ve kardeşliğin pekiştiği organizasyon Pazar günü yapılan Final ve madalya törenleri ile sona erdi.

[ad] Empty ad slot (#1)!


Müsabakalar sonucunda değerlendirme yapan Türkiye  Muaythai Federasyonu ve Balkan Muaythai Federasyonu Başkanı IFMA Yönetim Kurulu üyesi Halil Durna: 9 ülkenin katılımı ile Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun destekleri ve Federasyonumuzun yönetim ve personeli ile mükemmel bir açılış ile başlayan ve bayram havasında geçen bir organizasyon gerçekleştirdik, yokluğa rağmen beklen standartların üzerinde bir ortamda maçları bitirdik emeği olan tüm her kese teşekkür ederiz.

Organizasyonun gerçekleştirmesinde etkin rol alan Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Ve EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Hasan Yıldız, “Balkan Çocuklar açık şampiyonasını yine çok güzel bir ortamda gerçekleştirdik, bazen o kadar tıkanmamıza rağmen çok güzel şeylerin yapıldığını görüyoruz. Beklenen standartların çok üzerinde bir organizasyon oldu. Ben büyüklerin Avrupa şampiyonası kadar zevk aldım. Çocuklar coştu, emeği olan başta Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Belideye salon amiri Ömer Keser, belediyemiz ile protokol yapmamıza sebep olan Milli Antrenörümüz Süleyman Babacan’a ve emeği olan ancak ismini şuan burada yazamadığım dost ve arkadaşlara teşekkür ederiz.” dedi.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Hasan Yıldız sözlerine şöye devam etti: “Bildiğiniz gibi Muaythai Federasyonu planladığı faaliyetleri bir bir gerçekleştiriyor. Allah şükür her yerden yardım görüyoruz muvaffak oluyoruz. Bir çok federasyon sıkıntıdan faaliyetlerini iptal ederken biz tam gaz kesmeden yapıyoruz. Bazıların gazları biter diyor durdur diyor ama Allahın izni ile durmamaya çalışacağız. Plan ve projelerimiz 2013’te daha fazla, güzel ve popüler faaliyetlerimiz olacak. Muaythai sadece Türkiye’de değil Avrupa’da geliştirme projemiz var. İFMA Dünya Çocuklar ve Gençler Şampiyonasını 13-17 Mart 2013’de İstanbul’da yapacağız. Şampiyonaya destek veren Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a şükranlarımız sunarım.”

Madalya törenlerinde Dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, Türkiye Muaythai Federasyonu ve Balkan Muaythai Başkanı Halil Durna ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu katılımcı ülkelere hediyeler ve plaketler verdiler.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Şampiyonada, Kadetler Kategorisinde Türkiye Birinci, Kazakistan ikinci, Azerbayjan üçüncü oldu. Yıldızlar  kategorisinde Türkiye Birinci, Kazakistan ikinci, Ukrayna üçüncü, Minikler Kategorisinde Türkiye birinci, Ukrayna ikinci Mısır üçüncü olarak kupalarını aldılar. Türkiye üç kategoride şampiyonluk kuplarını alarak  altyapıya ve eğitime verdiği desteğin diğer ülkeler tarafından takdirine sebep oldu.

Mükemmel bir açılış töreni ile başlayan organizasyon bayram havasında üç gün sürdü, müsabakaların dışında çocukların müzik ve oyunlarla eğlenerek müsabakalar gerçekleştirildi, Dostluğun ve kardeşliğin pekiştiği organizasyon Pazar günü yapılan Final ve madalya törenleri ile sona erdi.

[ad] Empty ad slot (#1)!


Müsabakalar sonucunda değerlendirme yapan Türkiye  Muaythai Federasyonu ve Balkan Muaythai Federasyonu Başkanı IFMA Yönetim Kurulu üyesi Halil Durna; 9 ülkenin katılımı ile Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun destekleri ve Federasyonumuzun yönetim ve personeli ile mükemmel bir açılış ile başlayan ve bayram havasında geçen bir organizasyon gerçekleştirdik, yokluğa rağmen beklen standartların üzerinde bir ortamda maçları bitirdik emeği olan tüm her kese teşekkür ederiz.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Organizasyonun gerçekleştirmesinde etkin rol alan Muaythai Federasyonu İcra Kurulu Başkan vekili Ve EMF- Avrupa Muaythai Federasyonu Asbaşkanı Hasan Yıldız, Balkan Çocuklar açık şampiyonasını yine çok güzel bir ortamda gerçekleştirdik, bazen o kadar tıkanmamıza rağmen çok güzel şeylerin yapıldığını görüyoruz, beklenen standartların çok üzerinde bir organizasyon oldu, ben büyüklerin Avrupa şampiyonası kadar zevk aldım çocuklar coştu, emeği olan başta Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu Belideye salon amiri Ömer Keser, belediyemiz ile protokol yapmamıza sebep olan Milli Antrenörümüz Süleyman Babacan’a ve emeği olan ancak ismini şuan burada yazamadığım dost ve arkadaşlara teşekkür ederiz dedi.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Hasan Yıldız sözlerin devamında;  Bildiğiniz gibi Muaythai Federasyonu planladığı faaliyetleri bir bir gerçekleştiriyor, Allah şükür her yerden yardım görüyoruz muvaffak oluyoruz, bir çok federasyon sıkıntıdan faaliyetlerini iptal ederken biz tam gaz kesmeden yapıyoruz, bazıların gazları biter diyor durdur diyor ama Allahın izni ile durmamaya çalışacağız, plan ve projelerimiz 2013’te daha fazla, güzel ve popüler faaliyetlerimiz olacak Muaythai sadece Türkiye’de değil Avrupa’da geliştirme projemiz var. İFMA Dünya Çocuklar ve Gençler Şampiyonasını 13-17 Mart 2013’de İstanbul’da yapacağız. Şampiyonaya destek veren Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’a şükranlarımız sunarım.

[ad] Empty ad slot (#1)!

Madalya törenlerinde Dereceye giren sporculara madalyaları verilirken, Türkiye Muaythai Federasyonu ve Balkan Muaythai Başkanı Halil Durna ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu katılımcı ülkelere hediyeler ve plaketler verdiler.

Şampiyonada, Kadetler Kategorisinde Türkiye Birinci, Kazakistan ikinci, Azerbayjan üçüncü, Yıldızlar  kategorisinde Türkiye Birinci, Kazakistan ikinci, Ukrayna üçüncü, Minikler Kategorisinde Türkiye birinci, Ukrayna ikinci Mısır üçüncü olarak kupalarını aldılar, Türkiye üç kategoride şampiyonluk kuplarını alarak  altyapıya ve eğitime verdiği desteğin diğer ülkeler tarafından takdirine sebep oldu.

[ad] Empty ad slot (#1)!